Бастауыш пән бірлестігінің 16.01- 26.01.2024 ж. аралығында өтілетін өнкүндіктің іс-шара жоспары
БЕКІТЕМІН
Мектеп директоры: У.Бесимбаев
Бастауыш пән бірлестігінің 16.01- 26.01.2024 ж. аралығында өтілетін
өнкүндіктің іс-шара жоспары
Тақырыбы: «Тиімі әдіс-тәсілдер арқылы бастауыш сынып оқушыларының сабаққа қызығушылығын арттыру»
Мақсаты:Жаңа әдіс –тәсілдер мен инновациялық технологияларды іс-тәжірибеде қолдану.Оқушылардың белсенділігі мен ізденімпаздығын арттыру. Әрбір пәнге қызығушылығын жетілдіру.
Білім беруде оқушылардың функционалды сауаттылығын арттыру, сабақта алған білімдерін дамыту.Сыныптан тыс жұмыстар арқылы оқушылардың қызығушылығын арттыру.
Күтілетін нәтиже: Оқушылардың сыни ойлау қабілеттері дамиды.Оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтары apтады, шығармашылықпен жұмыс жүргізеді.
Міндеттері:
*Оқушыларды өзара сыйластыққа тәрбиелеу.
*Сенім,талап,жауапкершілік қасиеттерін сіңіру.
*Ауызша және жазбаша сөйлеу мәдениетін дамыту.
*Танымдық іс-әрекеттерін қалыптастыру.
*Оқушылардың тұлғалық қасиетін дамыту.
Өтілетін сабақтар кестесі
№ | Күні, уақыты | Уақыты | Өтілетін сабақ тақырыбы | Пәні | Сыныбы | Өтілетін орны | Жауапты мұғалім |
1 | 18.01.2024 | 09:40-10:25 | «Негізгі және туынды зат есім» | Қазақ тілі | 3 «а» | №211 | Ахметова Г |
2 | 18.01.2024 | 08:50-09:35 | «Антоним,синоним, омоним туралы не білдім?» | Қазақ тілі | 2 «а» | №207 | Мамыр Г |
3 | 19.01.2024 | 08:00-08.45 | «Түбір мен қосымша» | Қазақ тілі | 2 «в» | №307 | Жиенбаева Л |
4 | 19.01.2024 | 14:50-15:35 | «Күй құдіреті» | Әдебиеттік оқу | 3 «ж» | №115 | Керімбекова М |
5 | 19.01.2024 | 08:50-09:45 | «Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар» | Ана тілі | 1 «е» | №119 | Асқарова Г |
6 | 19.01.2024 | 09:50-10:25 | «Қандай топырақ құнарлы » | Дүниетану | 3 «в» | №212 | Орынтаева Л |
7 | 19.01.2024 | 15:40-16:25 | Күннің «достарын» білесің бе? | Жаратылыстану | 2«Ә» | №116 | Шектібаева Б |
8 | 22.01.2024 | 08:50-09:35 | «Ілік септік» | Қазақ тілі | 4 «г» | №306 | Керімбекова А |
9 | 23.01.2024 | 08:50-09:35 | «Ғарыш әлемі» | Жаратылыстану | 1 «а» | №107 | Амирова Жанна |
10 | 23.01.2024 | 08:00-08.45 | «Күй құдіреті» | Әдебиеттік оқу | 3«е» | №117 | Ділдабаева Д |
11 | 22.01.2024 | 09:40-10:25 | «Менің қауіпсіздігім» | Дүниетану | 3 «е» | №117 | Дастан Г |
12 | 24.01.2024 | 10:35-11:20 | «Дыбысты бәсеңдетуге бола ма?» | Жаратылыстану | 4«Д» | №208 | Жүніс С |
13 | 24.01.2024 | 14.00-14.45 | Жыл мезгілі» | Тіл дамыту | 3«Ж» | №115 | Уайдаева С |
14 | 24.01.2024 | 14:50-15:35 | «Түбір және қосымша 44-48 жаттығу » | Аралас сабақ | 2 «е» | №211 | Абишева Ә |
15 | 24.01.2024 | 14:50-15:35 | «Көбейту амалдарының компоненттері арасындағы өзара байланысы» | Аралас сабақ | 2 «д» | №307 | Асетова Ш |
16 | 24.01.2024 | 15:40-16:25 | «Сабырлы бала» | Әдебиеттік оқу | 2 «ж» | №208 | Бейсенбиева А |
17 | 24.01.2024 | 15:40-16:25 | «Қауіпсіздік ережелері» | Аралас сабақ | 2 «б» | №212 | Жантуғанова М |
18 | 24.01.2024 | 08:50-09:35 | «Негізгі және туынды зат есім» | Аралас сабақ | 3 «ә» | №309 | Жусупова Ә |
19 | 25.01.2024 | 14:00-14.45 | «Табыс септік» | Қазақ тілі | 4 «б» | №210 | Сыздықова Д |
20 | 25.01.2024 | 14:50-15:35 | «Жатыс септік» | Қазақ тілі | 4 «ж» | №208 | Тулебаева Р |
21 | 22.01.2024 | Сағат 14:30 | «Қысқы ағаштар» | Қоршаған орта | 0 «г» | №113 | Тілеген Ә |
22 | 23.01.2024 | Сағат 14:30 | «Ойнайық та,ойлайық» | Математика негіздері | 0 «в» | №124 | Қасымбек Г |
23 | 23.01.2024 | Сағат 10:05 | Геометриялық пішіндер | Математика негіздері | 0 «ә» | №124 | Құрбанбаева М |
24 | 24.01.2024 | сағат 10:05 | Дыбыстық талдау | Сауат ашу | 0 «а» | №113 | Алиханова Б |
25 | 25.01.2024 | Сағат 11:00 | «Жүзден жүйрік» | Интелектуалды ойын | 0 «А» | №113 | Ерсариева Д |
26 | 24.01.2024 | Сағат 14:00 | «Торғайлар мен мысық» ойыны | Сөйлеуді дамыту | 0 «б» | №119 | Терлікбаева А |
27 | 25.01.2024 | Сағат 14:00 | «Бір уыс мақта» | Көркем әдебиет | 0 «д» | №121 | Джумабекова Ж |
28 | 25.0172024 | 14.50-15.35 | «Негізгі және туынды зат есім» | Қазақ тілі | 3Д» | №309 | Абдраева А |
Сыныптан тыс іс-шара
№ | Күні, уақыты | Уақыты | Өтілетін сабақ тақырыбы | Пәні | Сыныбы | Өтілетін орны | Жауапты мұғалім |
1 | 19.01.2024 | 13:00 | «Кім тапқыр?» ойыны | Сыныптан тыс | 3-сыныптар | №308 | Байжуманова Қ Домаева Ш |
2 | 17.01.2024 | 10:35-11:20 | «Ойлайық та,ойнайық» | Сыныптан тыс | 2-сыныптар | №207 | Жүнісова А |
3 | 22.01.2024 | 12:00 | «Табысты оқыту,құзырлы мұғалімнің бүгіні мен келешегі» | Шығармашылық есеп | №207 | Шектібаева Ұ Қаражанова Г | |
4 | 18.01.2024 | 10:35-10:20 | «Ойлайық та,ойнайық» | Сыныптан тыс | 3-сыныптар | №212 | Юсупова З |
5 | 23.01.2024 | 12:00 | «Тиімді әдіс-тәсілдер арқылы оқушылардың қызығушылығын арттыру» | Коучинг | Мәжіліс залы | Жусипова С Дильманова М | |
6 | 26.01.2024 | 12.00 | Апталықтың жабылуы | жиын | Мәжіліс залы | ӘБЖ Г.Тұрынбет |
Оқу ісінің меңгерушісі: К. Малдыбекова
Бөлім | Адам | |||||
Педагогтің аты - жөні | Дастан Г | |||||
Күні: | 22.01.2024ж | |||||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Асқорыту жүйесі | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 3.2.3.1. Адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтау; 3.2.3.2 асқорыту жүйесінің тіршілікке қажетті энергияны алудағы рөлін сипаттау; | |||||
Сабақтың мақсаты | Адамның ішкі ағзаларының орналасуын, оның адам ағзасындағы рөлін анықтайды. Асқорыту жүйесінің тіршілікке қажетті энергияны алудағы рөлін сипаттайды. Асқорыту мүшелерінің қызметінің ерекшелігін түсіндіреді. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі /уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Өткен білімді еске түсіру | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Топқа бөліну Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз. Жаңа білім алуға, Алға қадам аттаймыз! Қайырлы күн, достарым! Қайырлы күн, мұғалім! Өткен тақырыпқа шолу жасау Wordwall платформасында «Бұлттар сөйлейді» әдісі Шарты: Оқушылар үй тапсырмасын ұяшықтағы сұрақтарға жауап беру арқылы пысықтайды. -Дұрыс тамақтану дегеніміз не? -Асқорыту жүйесі қалай құрылған? -Асқорыту қайдан басталады? -Күніне неше рет тамақтану қажет? -Көмірсу адамның ағзасында қандай рөл атқарады? -Нәруыз дегеніміз не? Бүгінгі сабағымызда Асқорыту жүйесі туралы оқып білетін боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. | Жағымды ахуал қалыптастыру және топқа бөліну Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Түсінгенін айтады. | Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Өзін-өзі бағалау смартфоны» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. 1- балл | «Өзін-өзі бағалау» смартфоны | ||
Жаңа білім Сергіту сәті | Балаларға бейнеролик арқылы «Асқорыту жүйесі» туралы түсінік беру. «Зертте» әдісі бойынша асқорыту жүйесінің жолын бақылау және түсіндіру. (Ө. Ж) «Спиральды оқыту» әдісі арқылы мәтінді оқушылар өз бетінше оқып, түсіндіру.
(Жеке.Жұптық.) «Лепбук» әдісі арқылы оқушылардың білімін жетілдіру. Оқушыларға тапсырма беру. 1. Асқорыту жүйесінің суреті мен оның қызметінің сипаттамасымен сәйкестендіру 2. «Иә» немесе «жоқ» ойыны 3. Сәйкестендіру кестесі. Пайдалы және зиянды тағам түрлерін ажырату Сергіту сәтінде «Дене қалай сөйлейді?» (Т.Ж) «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы берілген тапсырмаларды орындап, қорытындылау. 1-топ: Пазл бөлшектері арқылы сурет құрап, оны талқылау 2-топ: Пайдалы және зиянды тағам түрлерін ажырату. Мағлұмат беру. 3-топ: Дұрыс тамақтану пирамидасын құрастыру « Learning apps » платформасында сабақты қорытындылау
| Жаңа сабақпен танысады. Зерттеу жұмысымен танысады. Мәтінді оқиды Жеке жұмыс барысында оқушы сұрақтарға жауап беріп, тапсырманы орындайды. Жұптық жұмыс барысында оқушылар бір – бірін тексеріп, бағалайды. Әртүрлі қимылдар жасайды. Әр топ өздеріне берілген тапсырманы орындап, қорытындылайды. Сурет бойынша сәйкестендіріп , қорытындылайды. | Әр оқудың тапсырмасы-2 балл Жұптық жұмыста оқушылар «Басбармақ» әдісімен бағалау. Әр тапсырма- 1 балл, жалпы 3 балл. Әр топ бір -бірін «Басбармақ» әдісімен бағалау. «Өзін-өзі бағалау смартфоны» әдісімен бағалау. 3- балл «Өзін-өзі бағалау смартфоны» әдісімен бағалау. 1- балл | Бейнеролик Смарт тв «Спираль ды оқыту» «Лепбук» кітапшасы Пазл суреттер , Дұрыс тамақтану пирамидасы. АКТ « Learning apps» | ||
Сабақтың соңы | Кері байланыс «Ақылды піл» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу | Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. | Мұғалім қолдау көрсетеді | |||

Оқу ісінің меңгерушісі: Малдыбекова Г.
Бөлім | Уақыт | |||||
Педагогтің аты - жөні | Шектібаева Б | |||||
Күні | 19.01.24ж | |||||
Сынып:3 «А» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Пәні | Жаратылыстану | |||||
Сабақтың тақырыбы | Тыныс алу мүшелері | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 3.3.2.1. Адамның ішкі ағзаларының орналасуын , тыныс алу жүйесін ,оның адам ағзасындағы рөлін анықтау 3.2.3.3 тыныс алу жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау; | |||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Адамның ішкі ағзаларының орналасуын , тыныс алу жүйесін , оның адам ағзасындағы рөлін анықтайды тыныс алу жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттайды; Оқушылардың басым бөлігі: тыныс алуға қатысатын мүшелерді сипаттайды. Кейбір оқушылар: тыныс алу жүйесінің адам ағзасындағы орналасуы мен рөлін анықтайды. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 5 минут 7 минут | Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңберінде тұрып ,бір-біріне сәттілік тілейді Топқа бөліну Білімнің жұлдызын жағайық! Жұлдыздар арқылы үш топқа бөлінеді Үй жұмысын еске түсіру Асқорыту жүйесі тақырыбына шолу жасау Geniality платформасын пайдалынып, бомба викторина ойыны арқылы үй жұмысын сұрау пысықтап қортылындылау Қызығушылығын ояту ой қозғау «Құпия сөздер» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау. Тірек сөздерді үш топ анықтайды. 1-топ NSYSC Тыныс 2-топ FKE aлу 3-топ V8ITKTH3 мүшелері Тақырыпты болжап жаңа сабақтың тақырыбын анықтау | Шеңберде тұрып, жылы тілек айту Топқа бөліну Үй тапсырмасына жауап береді Мұғалімнің сұрағына жауап береді. Топпен бірге анықтайды | Үй тапсырмасына (2балл) Өзін-өзі бағалау смартфоны 3 балл | Жұлдыздар Смарт-теледидар Пернетақта | ||
Сабақтың ортасы 6 минут 5 минут 7 минут 2 минут 5 минут | Видеоролик «Тыныс алу мүшелері» Балалардың видеодан не түсінгенін сұрақ қою арқылы білу Муляждан көрсете отырып түсіндіру Оқулықпен жұмыс Мәтінді спиральді оқу әдісі арқылы оқыту. Learning apps платформасында тапсырма орындау Топтық жұмыс орындау 1-топ Тыныс алу жүйесінің моделін құрау.Адам сұлбасына тыныс алу мүшелерінің орналасу ретін көрсетеді 2-топ Тәжірибе көрсету.Өкпенің қалай жұмыс істейтінін макет арқылы көрсету
3-топ Тыныс алу жүйесіне күтім жасау пайдалы және зиянды заттарды анықтау
Сергіту жаттығуларын орындау Жеке жұмыс Ноутбук әдісі арқылы оқушылар өзіндік жұмыс орындайды.Сәйкестендіру арқылы тыныс алу мүшелерінің қызметін анықтайды. | Видеороликті көреді Сұрақтарға жауап береді Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. Смарт-теледидар Берілген адамның мүсініне тыныс алу мүшелері жазылған қима қағазды ретімен орналастырады. Макетін жасайды Өкпенің суретіне пайдалы және зиянды заттарды тауып жапсырады Тыныс алу жаттығуларын орындайды | Топтар бір-бірін бағалайды 3 балл | https://yandex.kz/video/preview Оқулық 54 бет Қима қағаздар Адамның мүсінінің суреті.Тыныс алу мүшелері жазылған қима қағаздар. Плакат,маркер,желім,суреттер Түтікше А4 форматтағы қағаз скотч, шар Өкпенің суреті түрлі суреттер Ноутбук үлгілері | ||
Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс 3 минут | World Woll платформасы Жаңа сабақты пысықтап бекітуге арналған тапсырма ойын арқылы 1)Тыныс алу жүйесі дегені не? 2)Тыныс алу мүшелерін ата 3)Өкпе неден тұрады 4)Кеңірдек неге жалғасады Бағалау оқушылардың өзін-өзі бағалау смартфонында қанша балл алғанын есептеу Бағалау шкаласын пайдаланып, балалардың білімін бағалау. Кемпіркосак әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасау
Үйге тапсырма 54-55бет | Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді Балалар сабақтан алған әсерін бұлт аркылы білдіреді | 2 балл | Теледидар Бағалау медальондары Смартфон Кемпірқосақ бұлттар | ||


















